Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Genel Merkez İstişare Konseyi
ATiK Genel Merkez Tanıtım Videosu
ATİK Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN ATİK Faaliyetlerini içine alan 2022 Yeni Yıl Mesajını Yayınladı.

2022 Yeni Yıla girerken 2021 yılında çok şükürler olsun İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarımızla 61 olan ATİK Ülke sayısını 78 Ülkeye, Ülkelerin kendi şehirlerinde  olan 125 ATİK İl Başkanlıklarını 179 ATİK İl Başkanlıkları ile taçlandırdık. 

*Haxsa Group Ticaret Platformumuzla 10325 Üyemiz ile girişimcilerin önünü açmak ve ticareti geliştirmek için 11 dilde yazılım yazdırdık.
Haxsa Ticaret Platformunda herkes kendi hesabını oluşturuyor ve tüm firma bilgilerini  kayıt yapabiliyor. 
Ayrıca Firmalar kendi ürünlerini kendileri girerek Online satış yapabiliyorlar. 

*Birleşik Krallık İngiltere Londra Merkezli AWorldPress basın ve yayın şirketimizde 11 dilde hizmet vererek gazetecilik çalışmalarını yürütüyor.

*Bulgaristan’da 500 Dönüm üzerinde 500 Milyon Dolarlık Uluslararası Organize Sanayi Bölgesi projemizlede çalışmalarımıza devam ediyoruz.
 
*ATİK’in Bilim ve Kültür Konseyi,ATİK Parlementerler Konseyi, ATİK Belediye Başkanları Konseyi, ATİK Diplomatlar Konseyi ,ATİK Gençlik Konseyi çalışmalarımızlada Uluslararası programlarımıza devam ediyoruz.

Bu vesile ile 2021 yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kalacak. 2022 daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizinle olsun. Yeni yılınız size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan dilerim. 
Aziz ŞAHİN
ATİK Genel Başkanı

DELHI NCR ATiK İstişare Konseyi
DELHI NCR ATiK Tanıtım Videosu
Yeni Delhi ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.